Witamy w Ochronie Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów

Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego to projekt-koncepcja; eksperyment dwóch organizacji pozarządowych. Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, już w styczniu planują otwarcie regału pamięci, który zainstalowany jest w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów,  partnera niniejszego przedsięwzięcia. Instalacja „Regał pamięci”, to owoc akcji społecznej, której celem jest ochrona dziedzictwa lokalnej społeczności. Dbamy o pamięć o Naszym regionie dlatego też poszukujemy wszystkich materiałów, które bezpośrednio dotyczą kultury i historii Gminy Żarów np. listy, wspomnienia, pocztówki, plakaty, reklamy, kroniki, gazety, broszury, ulotki, papiery urzędowe, fotografie, negatywy, mapy… Jeżeli coś znalazłeś, skontaktuj się z Nami !

Biblioteka Dziedzictwa