Lista sponsorów: uzbieraliśmy ponad 2500 PLN

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, w styczniu 2017 roku otworzyli „Regał pamięci„, który spełnia funkcję wernisażu, ale także biblioteki multimedialnej. Na „Regale pamięci”, oprócz dokumentów zakupionych na zagranicznych aukcjach oraz giełdach staroci, znajdują się materiały podarowane przez mieszkańców Gminy Żarów, o których szerzej można przeczytać na stronie Stowarzyszenie Labiryntarium.pl.

Dokumenty, które organizatorzy kupują za dobrowolne wpłaty lokalnej społeczności,  trafią na autorski regał, który znajduje się w żarowskiej Bibliotece Publicznej i cieszą oko mieszkańców Gminy Żarów; którzy dotykają, oglądają oraz digitalizują na własny użytek konkretne eksponaty…

Minęło ponad pół roku od uruchomienia projektu:Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów„, dlatego też pragniemy się pochwalić, iż od początku działalności organizacyjnej: Fundacji Inicjatywa B oraz Stowarzyszenia Labiryntarium.pl, udało się uzbierać kwotę: 2503,15 zł, która w całości została przekazana na zakup kilkudziesięciu unikatowych dokumentów dot. kultury i historii terenu 58-130.

Ten sukces i powodzenie projektu, zawdzięczamy mieszkańcom Gminy Żarów (i nie tylko), którzy przekazywali własne pieniądze na ratowanie lokalnego dziedzictwa, dbając jednocześnie o rozpowszechnianie informacji, treści edukacyjnych i reklamowych Naszej idei. Organizatorzy dziękując wszystkim Mecenasom żarowskiej kultury i historii, zachęcają do przeczytania listy sponsorów oraz do włączenia się w kolejne akcje polegające na pozyskiwaniu unikatowych materiałów źródłowych.

 

Z wielkim Szacunkiem:
Fundacja Inicjatywa B
Stowarzyszenie Labiryntarium.pl

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl