Organizatorami projektu są dwie organizacje pozarządowe...

Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego to projekt-koncepcja; eksperyment dwóch organizacji pozarządowych. Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, w styczniu 2017 zainstalowała w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów,  partnera niniejszego przedsięwzięcia… autorski Regał pamięci.

Fundacja Inicjatywa B

Fundacja Inicjatywa B angażuje się w projekty o charakterze artystycznym, edukacyjnym, historycznym i społecznym. Chce w twórczy sposób komentować rzeczywistość, łączyć misję jednoczenia lokalnej społeczności z artystycznym samorozwojem.

Stowarzyszenie Labiryntarium.pl

Stowarzyszenie Labiryntarium.pl jest grupą miłośników historii. Poszukują nieznanych lub zapomnianych miejsc, faktów, zagadek oraz obiektów architektury i techniki z minionych epok. Zajmują się organizacją wystaw, imprez, wypraw historyczno-krajoznawczych, rekonstrukcji historycznych, oraz publicystyką.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie to miejsce przyjazne projektom edukacyjnym, historycznym i artystycznym, które są organizowane przez Fundację Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl