14 fotografii z Żarowa lata 60-70-te XX wieku

Poznaj kolejny dokument, który buduje Społeczne Archiwum mieszkańców Ziemi Żarowskiej. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane oraz opisane.

14 fotografii z Żarowa lata 60-70-te XX wieku

Fotografie pochodzące z nieznanego albumu rodzinnego, datowane są na lata 60-70-te XX wieku. Zdjęcia przedstawiają postaci i przestrzeń miejską Żarowa:

1. Żarowscy strażacy przy wozie bojowym przy ul. Zamkowej w Żarowie. Zdjęcie nieznanego autora datowane jest na lata 60. XX wieku.
  2. Przedstawiciele OSP Żarów podczas pochodu pierwszomajowego na ul. Armii Czerwonej. Zdjęcie nieznanego autora datowane jest na początek lat 70. XX wieku.
  3. Przedstawiciele OSP Żarów podczas pochodu na ul. Armii Czerwonej. W tle na transparencie napis: „Dziewczęta i chłopcy wstępujcie do młodzieżowych drużyn pożarniczych” oraz fragment bocznicy kolejowej ówczesnej DZCH „Organika”. Zdjęcie nieznanego autora datowane jest na na początek lat 70. XX wieku.
  4. Mężczyzna stojący przy nieistniejącym sklepie odzieżowym przy ul. Armii Czerwonej. Fotografia z początku lat 60. XX wieku autorstwa Leopolda Fąfary.
  5. Mężczyźni stojący przy nieistniejącym sklepie odzieżowym przy ul. Armii Czerwonej. Fotografia z początku lat 60. XX wieku autorstwa Leopolda Fąfary.
  6. Kobieta z dzieckiem przy ul. Armii Czerwonej. W tle budynek nr 26. Zdjęcie z 1964 roku wykonał Jan Załubski.
  7. Kobieta z dzieckiem przy ul. Krasińskiego. Zdjęcie z 1965 roku wykonał Jan Załubski.
  8. Grupa mężczyzn pozująca do zdjęcia na ul. Mickiewicza. Fotografia z początku lat 60. XX wieku została wykonana przez Józefa Babica.
  9. Zdjęcie wykonane na nieistniejącym już skwerze przy ul. Mickiewicza. Fotografia z początku lat 60. XX wieku została wykonana przez Józefa Babica.
  10. Fotografia wykonana przy ul. Mickiewicza. W tle widoczny konik Józefa Babica. Zdjęcie datowane jest na 1962 rok. Autor fotografii: Jan Załubski.
  11. Zdjęcie przedstawiające w tle żarowski staw miejski z pływającym pomostem prowadzącym do przepompowni DZCH. Fotografia pochodząca z 1962 roku została wykonana przez Jana Załubskiego.
  12. Rok 1962. Kobiety na motocyklu przy ul. Rybackiej uwiecznił na zdjęciu Jan Załubski.
  13. Fragment zabudowań znajdujących się przy ul. Polnej z 1968 roku. Zdjęcia wykonał Jan Załubski.
  14. Fotografia nieznanego autora przedstawiająca kobiety w pobliżu torowiska pochodzi z 1961 roku.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (12)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (4)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (5)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (2)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (3)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (1)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (6)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (7)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (8)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (9)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (11)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (10)
Fotografie z Żarowa lata 60-70-te XX wieku (13)

Fotografie zostały pozyskane na Regał Pamięci za pośrednictwem Skrzynki Poczty Historycznej (22. wrzut – część 2). Dokument  został przekazany bezpłatnie przez osobę, która chce pozostać anonimowa. Zdjęcia można oglądać na Regale pamięci w szufladzie: „Fotografie / Pocztówki”.

Wiadomość dla osób niemieckojęzycznych

Sehr geehrte Damen und Herren,

herzlich willkommen auf der Webseite „Bibliothek des Erbes des Saarauer Landes”. Wir sind eine Gruppe junger Leute aus der Stadt Saarau/Zarow und Umgebung. Wir möchten die Geschichte unserer Stadt und Region Saarau/Zarow bewahren. Alles was wir sammeln präsentieren wir im Internet, damit dieses Material erhalten bleibt und für jedermann zugänglich ist. Unsere Homepage hat einen nichtkommerziellen Charakter. Wir suchen Informationen und Material zur Geschichte der Stadt und des Umlandes. Interessiert sind wir an Ansichtskarten, Landkarten, Fotos, Briefbögen, Werbematerial und allem was in Verbindung zur Geschichte unserer Stadt steht. Wir sind sehr an Kontakt zu ehemaligen Saarauern oder deren Nachkommen interessiert. Wir laden alle Interessierten zu einer fruchtbaren Zusammenarbeit ein.

Wenn Sie sind im Besitz solcher gesuchten Informationen oder Materialien sind, dann bitten wir Sie mit uns Kontakt aufzunehmen. e-Mail-Adresse: kontakt@inicjatywab.pl

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej.

Lata 60-70-te XX wieku

ILOŚĆ STRON / SZTUK

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.