Afisz sportowy z 1948 roku – R.K.S Żarów kontra I.K.S Wrocław

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Afisz sportowy z 1948 roku...

Afisz sportowy datowany na rok 1948. Grafika informacyjna dot. zawodów piłkarskich o mistrzostwo klasy A, które odbyły się we Wrocławiu na stadionie A.Z.S Zacisze. W meczu o trzecie miejsce, który został rozegrany 25 kwietnia 1948 roku; walczyła żarowska drużyna R.K.S Żarów. Robotniczy Klub Sportowy, działający przy żarowskiej Silesii przegrał 3:2.

Dokument został zakupiony w warszawskim antykwariacie: „Antykwariat warszawa” za kwotę: 48,50 zł. Zakup był możliwy, dzięki wsparciu mieszkańców Gminy Żarów: Ewa Wołek: 20,00 zł oraz Tomasz Nycz 28,50 zł, dziękujemy za wsparcie. Afisz sportowy trafia na Regał pamięci!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Z plakatu możemy wyczytać kilka informacji: Mecz R.K.S Żarów kontra I.K.S Wrocław odbył się 25 kwietnia 1948 roku, o godzinie 16:00 (jak czytamy poniżej godziny: „o 4-tej po poł.”. Na stadion A.Z.S „Zacisze”, można było dojechać tramwajem (jak czytamy: „dojazd tramw. nr. 9”). O godzinie 18-tej (jak czytamy: „6 pop.) decydujące zawody o pierwsze miejsce rozegrały się pomiędzy Rz.K.K.S. Burza Wrocław, a KMSS Wrocław. Cena biletów na oba mecze wyniosła: na trybunie: 200 zł (stojące), 120 zł (dla młodzieży szkolnej) i 80 zł dla wojskowych (do sierżanta). Plakat został wydany przez drukarnię spółdzielczą „Czytelnik” z Wrocławia. Afisz posiada stempel Biblioteki Narodowej.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1948

TYP

Afisz

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

48,50 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl