Aktie Silesia Verein Chemischer Fabriken 1928

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Aktie Silesia Verein Chemischer Fabriken 1928

Dokument wartościowy. Silesia, Zrzeszenie Fabryk Chemicznych. Akcja o wartości 1200 marek niemieckich (Reichsmark). Okaziciel tej akcji ma udział w Zrzeszeniu Fabryk Chemicznych „Silesia” w kwocie 1200 marek niemieckich, jako akcjonariusz z wszystkimi zgodnymi z przepisami prawami i obowiązkami.

Ida- und Marienhütte, w marcu 1928 r.

Stempel w czerwonym kolorze: Wartość nominalna tej akcji, zgodnie z uchwałą walnego zgromadzenia z 6 września 1932 r., wynosi 800 marek niemieckich.

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Akcja została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 133,60 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: Agnieszka i Krzysztof Hennig, za co dziękujemy! Akcja trafia na Regał pamięci do szuflady „Mapy / Dokumenty”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1928

TYP

Akcja

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

133,60 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl