Arbeitskarte mieszkańca Eckersdorf (Bożanowa) 1945

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pracy dla Alberta Beislera

Karta pracy wystawiona na nazwisko (najprawdopodobniej mieszkańca Bożanowa, gm. Żarów) Albert Beisler ur. 11.12.1877 roku w Eckersdorf (wsi o tej nazwie było na Śląsku kilka, m.in. Bożanów) na kopalnię Victor, należącą do spółki akcyjnej Górnictwa Dolnośląskiego. Dwustronny dokument pozyskano od prywatnego kolekcjonera za kwotę 10,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Żarowa, Maciej Wabik dziękujemy za wsparcie. Karta pracy trafia oczywiście na Regał pamięci, wzbogacając tym samym kolekcję Biblioteki Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

  1. Przyjęcie

Właściciel tego dokumentu jest przyjęty z dniem 29.11.1945, jako robotnik leśny na poniżej podaną kopalnię i podlega obowiązującemu tu regulaminowi pracy. Obopólne wypowiedzenie umowy bez uszczerbku dla paragrafów 82, 83 i 83a powszechnego prawa górniczego z 24.6.65/24.6.92 następuje 14 dni przed odejściem z pracy. / Podpisano: Kopalnia Victor, 11 grudnia 1945. Kierownik ……..

  1. Zwolnienie

Właściciel tego dokumentu, pozostawał w stosunku pracy w podanej poniżej kopalni do 24 kwietnia 1946 roku. Należny urlop za bieżący rok – zero dni. Roczny przydział węgla …… ton. / Podpisano: Kopalnia Victor, 24 kwietnia 1946. Kierownik ……….

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1945

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

10,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl