Bilety kolejowe Saarau/Żarów

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Bilety kolejowe z Saarau

Kolejny nabytek w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów to blankietowy bilet kolejowy z 1944 roku, oraz kartonikowy bilet kolejowy z 1991 roku.

Bilet (Fahrkarte) nr 65040 z dnia 21 sierpnia 1944 roku, dla jednej osoby bez zniżki, z Saarau (Żarów) do Nikolausdorf (Mikułowa /pow. zgorzelecki), przez Hirschberg (Jelenią Górę), na 3 klasę (trasą tą podróżowały wtedy pociągi wyłącznie z wagonami 2 i 3 klasy). Trasa liczyła 150 km, a koszt jej przejazdu wynosił 6 RM (reichsmark) i 00 Rpf (reichspfennig).

Bilet (Fahrkarte) nr 51713 z dnia 8 sierpnia 1944 roku, dla jednej osoby bez zniżki, z Saarau (Żarowa) do Jannowitz (Janowic Wielkich), przez Freiburg (Świebodzice), na 3 klasę (trasą tą podróżowały wtedy pociągi wyłącznie z wagonami 2 i 3 klasy). Trasa liczyła 71 km, a koszt jej przejazdu wynosił 4 RM (reichsmark) i 24 Rpf (reichspfennig).

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

bilet_kartonikowy
fahrkarte1944saarau
1

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Bilety przekazał bezpłatnie: Pan Maciej Wabik ze Stowarzyszenia Labiryntarium.pl – dziękujemy za wsparcie!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1991-1944

TYP

Bilet

ILOŚĆ STRON

3 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl