Cegiełka na odbudowę szpitala 1971

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Cegiełka na odbudowę szpitala 1971

Cegiełka wydana i rozpowszechniana przez Społeczny Komitet Remontu i Modernizacji Szpitala w Żarowie opiewająca na kwotę 50 tysięcy złotych, oraz karta okolicznościowa wydana przez kościół p.w. NSPJ w Żarowie, z okazji Odnowienia Misji Świętych w Żarowie w dniach 7 – 14 marca 1971 roku. Poniższa cegiełka opiewa na kwotę 20 tysięcy złotych, ale rozpowszechniano je z różnymi kwotami : 10 tys. zł, 50 tys. zł (którą posiadamy już na Regale pamięci), 500 tys. zł, 1 mln zł. Na cegiełce znajduje się pieczęć fundacji „Dęby Żarowskie” założonej na początku lat 90-tych przez Żarowski Ośrodek Kultury w celu ratowania zieleni miejskiej (głównie Parku Miejskiego).

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Cegiełkę na odbudowę szpitala z 1971 roku (naklejka) przekazał bezpłatnie na Regał Pamięci, Pan Marek Wąsowski.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1971

TYP

Kartka

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl