Dokumenty Gustava Weidlicha z Saarau

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Dokumenty Gustava Weidlicha z Saarau

Cztery dokumenty Gustava Weidlicha z Saarau pozyskano od prywatnego kolekcjonera za kwotę 50,00 PLN. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Żarowa, Anna Kądziołka (30,00 zł), Małgorzata Banaś (20,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Dokumenty można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Dokumenty/Mapy”. Jeżeli dysponują Państwo szerszą wiedzę na temat Gustava Weidlicha, bardzo prosimy o kontakt!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
1a
2
3

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Eksponat to okładka legitymacji rencisty z typowymi uwagami o każdorazowym okazywaniu legitymacji przy odbiorze renty na poczcie, o zwrocie legitymacji w przypadku utraty renty lub zmiany miejsca zamieszkania. Także zalecenia: starannie przechowywać, nie zgubić, zapamiętać numer, za skutki wynikające ze zgubienia karty odpowiada posiadacz renty. Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Urzędowe potwierdzenie złożenia 5 obligacji o łącznej wartości 375 marek przez Gustava Weidlicha z Saarau, Striegauer str. 5. Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Odpowiedź na pismo Gustava Weidlicha informująca, że uprzywilejowana renta jego zmarłej żony wygasa z dniem 31 sierpnia 1933. Renta nie jest dziedziczna. Dalej wyjaśnienie, że kupony loteryjne zmarłej, na kwotę 187,50 marek, przypadają dwóm osobom: Gustavowi Weidlichowi z Żarowa i muzykowi Maxowi Weidlichowi z Wrocławia. Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Rachunek dla Gustava Weidlicha na kwotę 80 marek za transport mebli z Wrocławia do Żarowa, wystawiony w Żarowie 11 października 1929. Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1929-1933

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

4 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

50,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl