Dokumenty urzędowe z 1946 oraz 1979 roku

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Dokumenty urzędowe z 1946 oraz 1979 roku

Pierwszy wrzucony do skrzynki dokument pochodzi z roku 1946, i jest to dość dziwny „papier” ponieważ nie posiada żadnej pieczęci. Datowany jest na 31 maja 1946 roku i podpisany przez ówczesnego Wójta Gminy Żarów Janusza Rokitę. Był to drugi w kolejności urzędujący w Żarowie Wójt. Nie wiemy jak traktować ten dokument. Czy brak pieczątek wynikał z tego, że brakowało jeszcze urzędowi stosownych stempli, czy jest to wyłącznie notka sporządzona przez Wójta Rokitę, który uważał, że jego podpis jest wystarczającym uwierzytelnieniem. Opracowanie pochodzi ze strony Labiryntarium.pl. Dokument znajduje się na Regale pamięci w szufladzie „dokumenty”.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

  1. Zarząd Gminy w Żarowie, Żarów dnia 31.5.1946 rok. Zaświadczenie. Niniejszym zaświadcza się, że Olga Barth mieszka stale od 1 stycznia 1945 roku w Żarowie przy ulicy Armii Czerwonej nr 14. Wójt Gminy : podpisany Rokita Janusz
  2. Drugi dokument pochodzi z roku 1979. Tutaj są już stosowne pieczęci zarówno Urzędu Miejskiego, jak i urzędnika działającego w imieniu Naczelnika Miasta i Gminy Żarów… Dokument dotyczy odmowy przydzielenia lokalu mieszkalnego przy ulicy Armii Czerwonej 44/1 w Żarowie.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1946-1979

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl