Dwie obwoluty listów Saarau-Ingramsdorf 1878-1902

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Dwie obwoluty listów Saarau-Ingramsdorf 1878-1902

Dwie obwoluty listów pochodzą z okresu 1887-1902. Wszystkie posiadają znaczki oraz stemple pocztowe i najprawdopodobniej są zaadresowane na królewski sąd grodzki w Świdnicy

  1. Pierwszy wysłany z Ingramsdorf (Imbramowic) do Schweidnitz (Świdnicy) w 18 kwietnia 1887 roku. Obwoluta listu posiada dwa znaczki Deutsche Reichpost 5 oraz jeden stempel z poczty z Ingramsdorf. Rewers zawiera stempel poczty Schweidnitz oraz ślad po pieczęci.
  2. Drugi wysłany z Saarau (Żarowa) do Schweidnitz (Świdnicy) 20 lutego 1902 roku. Obwoluta listu posiada dwa znaczki Deutsche Reichpost 10 oraz trzy stemple z poczty Saarau. Rewers zawiera stempel poczty Schweidnitz oraz ślad po pieczęci.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
1a
2a

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dwie obwoluty listów Saarau-Ingramsdorf 1878-1902, zostały zakupione w szczecińskim Sklepie Kolekcjonerskim Andrzeja Bobrowskiego za kwotę 36,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: Maciej Wabik (20,00 zł) oraz Tomasz Nycz (16,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Unikatowe obwoluty można oglądać na Regale pamięci w szufladzie „Wspomnienia-Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1887-1902

TYP

Obwoluta

ILOŚĆ STRON

2 szt.

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

36,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl