Ein Theil der Fabriken mit Betriebsgebaude der Chemottefabrik Saarau 1906

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Ein Theil der Fabriken mit Betriebsgebaude der Chemottefabrik Saarau 1906

Kartka pocztowa datowana wg stempla poczty w Saarau na 28 lutego 1906 roku przedstawia: „Ein Theil der Fabriken mit Betriebsgebaude der Chemottefabrik Saarau”, czyli część fabryki Szamotowej z budynkami firmowymi przy Kulmizstrasse 1 oraz 2 (dziś ul. Hutnicza).

Kartka wysłana jest z Żarowa z treścią: „Serdeczne pozdrowienia przesyła Walther” i adresowana do Wrocławia, do właściciela browaru Adolfa Thona.  Pocztówkę z florystycznym ornamentem wydał A. Schuch, Buchhandlung. Numer 37. może oznaczać numer projektu wydawcy (?)

Informacje: Zbigniew Malicki

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka pocztowa została pozyskana od prywatnego kolekcjonera za kwotę 120,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie Urszuli Porabik-Lehmann, za co dziękujemy! Przedwojenną kartkę pocztową można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Fotografie/Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1906

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

120,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl