Filatelistyczna Kartka korespondencyjna Saarau 1923

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Filatelistyczna Kartka korespondencyjna Saarau 1923

Prezentowany eksponat to karta korespondencyjna, która wg datowników na pięciu znaczkach, została wysłana z Żarowa (Saarau) 21 czerwca 1923 roku. Awers korespondencji zawiera pięć znaczków wydanych przez Deutsche Reich Mark (Corno posta 20 m., 10 m., 5 m., 3 m., 50 m.) wraz z 4 stemplami, pieczęć lokalnego ogrodnika: „Richard Deutscher Gartenbau Betrieb Saarau i. Schlesien” oraz adres odbiorcy…

Wg książki adresowej, Richard Deutscher zamieszkiwał Konradswaldauer Straße 1 (dziś ul. Mickiewicza 1), w rubryce widnieje zawód Gärtnereibesitzer (właściciel zakładu ogrodniczego). On też podpisał korespondencję.

Kartka korespondencyjna została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę: 13,8 Funtów brytyjskich (68,15 zł). Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Janusz Kluba (30,00 zł) oraz Mariola Karpińska Wardzyk (38,00 zł), za co dziękujemy! Kartkę można znaleźć na Regale pamięci w szufladzie „Wspomnienia / Listy”.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Jeszcze nie posiadamy tłumaczenia tej strony kartki pocztowej, ze względu na trudny w odczytaniu charakter pisma. Bądź cierpliwy i czekaj na przekład lub sam podejmij się wyzwania i przełóż „słów kilka” na język polski. Chcesz pomóc w tłumaczeniu ? Skontaktuj się z Nami!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1923

TYP

Korespondencja

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

68,15 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl