Fotografie ul. Dworcowa ok. 1929-1979

Fotografie ul. Dworcowa ok. 1929-1979

Prezentowane fotografie zostały zakupione na zagranicznej aukcji e-BAY od jednego właściciela, być może rodziny Herberta Stephana, którego dom pojawia się na wszystkich trzech fotografiach.

1. Fotografia przedstawia budynek znajdujący się przy Bahnhofstraße 2 (ul. Dworcowa 2 w Żarowie). Wg spisu przedwojennych mieszkańców Żarów (niem. Saarau) w/g historycznych ksiąg adressbuecher.genealogy.net, w tym budynku w roku 1929, mieszkał Herbert Stephan, który z zawodu był (Frisör) fryzjerem. Na elewacji budynku znajduje się szyld zakładu fryzjerskiego Stephana. Przy budynku znajduje się drewniany płot, po którym nie ma już śladu.
  2. Zdjęcie przedstawia widok na Bahnhofstraße 2 (z budynkiem, w którym mieszkał Herbert Stephan) oraz plac przy dworcu kolejowym. Na drugim planie możemy dostrzec suwnicę bramową, której powstanie datujemy na ok. 1910 rok.
  3. Najprawdopodobniej lata 70-te w Żarowie. Zdjęcie przedstawia widok na centrum Żarowa (ale także dom Herberta Stephana).

Fotografie przedstawiające ul. Dworcową z okresu ok. 1929-1979, zostały zakupione za kwotę 18,40 Euro (87,00 zł) na zagranicznej aukcji e-BAY. Zakup był możliwy, dzięki wsparciu mieszkańców Gminy Żarów: Anonimowy Darczyńca (20,00 zł) oraz Anna Kalainski-Galan (67,00 zł) za co dziękujemy! Fotografie trafiają na żarowski Regał pamięci do szuflady „Pocztówki / Fotografie”.

ok. 1929-1979