Gmina Żarów i Piotrowice Świdnickie na trasie wyścigu Autotera 3 1975

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Gmina Żarów i Piotrowice Świdnickie na trasie wyścigu Autotera 3 1975

Zdjęcia wg regulaminów oraz innych dokumentów „Autotery 3” pochodzą z 1975 roku. Zostały najprawdopodobniej wykonane przez organizatora wycieczki, który fotografował  samochód komandora, który wskazywał prawidłowy kierunek jazdy. Była to Skoda 100 o numerze rejestracyjnym 7090-XX. Poniżej przedstawiamy opisy do zdjęć obiektów z Gminy Żarów oraz Piotrowic Świdnickich:

  1. Skrzyżowanie ul. Bolesława Chrobrego oraz ul. Armii Krajowej. Na zdjęciu widoczny jest budynek nr 20, w którym w latach 80-90-tych znajdowała się rzeźnia. Strzałka umieszczona na zdjęciu świadczy o planie technicznym trasy „Autotera 3”.
  2. Osiedle Piastów w Żarowie, ul. Władysława Łokietka, w tle budynek nr 10, po prawej fragment budynku nr 2. Na skwerku istniejącym do dziś jako teren zielony, znajdował się w latach 70-tych szybowiec… jest to SZD-10 bis Czapla, o którym więcej przeczytamy na stronie Stowarzyszenia Labiryntarum.pl
  3. Trzecie zdjęcie przedstawia skrzyżowanie w Przyłęgowie z widocznymi kierunkowskazami do Mikoszowej oraz Pastuchowa.
  4. Dwór obronny znajdujący się w Piotrowicach Świdnickich widziany z drogi: Pastuchów-Piotrowice Świdnickie.
  5. Wieża kościoła katolickiego w Piotrowicach Świdnickich.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Opublikowane fotografie zostały przekazane bezpłatnie na Regał pamięci, przez wrocławianina – Tomasza Okońskiego, za co dziękujemy!

„Autotera 3” była wycieczką samochodową pracowników Instytutu Technologii Elektronowej Politechniki Wrocławskiej, organizowaną przez Radę Instytutową ZNP. Z otrzymanych regulaminów (maszynopisy z 1975 roku) wiemy, że „Autotera 3” odbyła się w dniach: 31.05.1975-01.06.1975 r, a jej trasa została podana w postaci zaszyfrowanej (uczestnicy musieli odszyfrować wskazówki i dojechać do punktów kontrolnych) i liczyła ok 160 km. Trasę podzielono na 3 etapy…

Wyścig wyruszył z Wrocławia obejmując m.in. przejazd przez Gminę Żarów (Żarów, Łażany, Przyłęgów) oraz Piotrowice Świdnickie… w tych miejscowościach uczestnicy wyścigu mieli wykonać określone zadania: np. kto straszy w zamku, podać numery rejestracyjne szybowca, w jakiej to wsi ? Niestety dokumenty, w tym odręczne notatki nie zdradzają Nam odpowiedzi na powyższe pytania.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1975

TYP

Zdjęcia

ILOŚĆ STRON

5 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl