Informator ŻZMO 1972

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Informator Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych 1972

Broszura p.t. „Informator” Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych, Żarów datowana jest na 1972 rok. Zaledwie 12 stronicowa broszurka zawiera następujące tematy : Nadzór zwierzchni, siedziba, położenie przedsiębiorstwa, Krótki  opis procesu technologicznego, Profil produkcji, Ważniejsze stanowiska pracy, Wynagrodzenie za pracę, Świadczenia wynikające ze stosunku pracy, Warunki mieszkaniowe, Sprawy socjalno-bytowe, Sprawy bhp, Wypoczynek po pracy, Obsługa pracowników, oraz Informacje różne…

  1. Okładka broszury z tytułem, nazwą zakładu i rokiem wydania
  2. Strona 1 z krótkim zarysem historii Szamotowni po roku 1945
  3. Strony 2 i 3 zawierające tematy : Nadzór zwierzchni, siedziba, położenie przedsiębiorstwa, oraz Krótki  opis procesu technologicznego
  4.  Strony 4 i 5 zawierają tematy : Profil produkcji, oraz Ważniejsze stanowiska pracy
  5. Strony 6 i 7 zawierają tematy : Wynagrodzenie za pracę, oraz Świadczenia wynikające ze stosunku pracy
  6. Strony 8 i 9 zawierają tematy :  Warunki mieszkaniowe, Sprawy socjalno-bytowe, oraz Sprawy bhp
  7. Strony 10 i 11 zawierają tematy : Wypoczynek po pracy, oraz Obsługa pracowników
  8. Na stronie 12 (ostatniej) poruszono temat : Informacje różne

Opis broszury dokonało Stowarzyszenie Labiryntarium.pl

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4
5
6
7
8

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Broszurę z 1972 roku, przekazała bezpłatnie na Regał pamięci, Pani Anna z Mrowin, za co dziękujemy. Dokument trafia do szuflady „Gazety – Reklamy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1972

TYP

Broszura

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl