Kalendarz Żaroszamot S.A 1996

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kalendarz Żaroszamot S.A 1996

Kalendarz (segregator) z roku 1996. Kalendarz, dziś z niekompletnymi kartkami wydały Żarowskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych S.A (Żaroszamot) z okazji 50-lecia istnienia fabryki: 1945-1995. Poza kalendarzem w segregatorze znajduje się krótka historia spółki akcyjnej, aktualną wówczas ofertę produkcyjną, parametry jakościowe wyrobów produkowanych maszynowo, zastosowanie wyrobów glinokrzemianowych, opisy zapraw ogniotrwałych,betonów ogniotrwałych. W segregatorze znajduje się także notatnik oraz książka adresowa.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

kalendarz2
kalendarz1

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kalendarz z wypinanymi (niekompletnymi kartkami), przekazał bezpłatnie na Regał pamięci, Pan Marek Wąsowski, za co dziękujemy! Kalendarz trafia na Regał pamięci, który znajduje się w żarowskiej Bibliotece Publicznej.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1996

TYP

Kalendarz

ILOŚĆ STRON

Nie dotyczy

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl