Karta pocztowa Gruss aus Saarau Litho. 1897

Karta pocztowa Gruss aus Saarau Litho. 1897

Obiegowa kartka pocztowa, wg stempla poczty w Saarau (Żarów), została wysłana 14 grudnia 1897 roku. Już dzień później, czyli 15 grudnia 1897 roku dotarła do Zillerthal (Mysłakowice). Pocztówka to 6 polowa litografia wykonana w sepii. Na awersie poza „Pozdrowieniami z Żarowa” (Gruss aus Sarrau) znajduje się 6 pól przedstawiających: Krieger Dankmal (Pomnik upamiętniający ofiary wojen z XIX wieku, znajdujący się przy drodze Węglowej), Herrschaftliches Schloos (Zamek znajdujący się przy ul. Zamkowej), Schweidnitzerstrasse mit der Post (Widok na budynek poczty), J. John’s Gasthof. (Gospodę J. John’s), Buchhandlung A. Schuch (Księgarnią A. Schuch’a – wydawcę niniejszej pocztówki) oraz Chamotte-Fabrik von Carl Culmiz (Zakłady szamotowe Kulmiza).

Kartka pocztowa została zakupiona od prywatnego kolekcjonera ze Świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości za kwotę 95,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Maria Stabińska-Orman (70,00 zł) oraz Agnieszka Nocuń (25,00),  za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Jeszcze nie posiadamy tłumaczenia tej strony kartki pocztowej. Bądź cierpliwy i czekaj na przekład lub sam podejmij się wyzwania i przełóż „słów kilka” na język polski. Chcesz pomóc w tłumaczeniu ? Skontaktuj się z Nami!

Pocztówka

95,00 PLN