Karta pocztowa Kulmiz Schloss Saarau 1904

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Kulmiz Schloss Saarau 1904

Kartka pocztowa przedstawiająca Zamek Kulmizów (Schloss Saarau), datowana jest wg stempla pocztowego poczty w Saarau na 12 grudnia 1904 roku. Pocztówka została wysłana do Pani (Fraulin) M. Sheuermann z Badewitz (Bogdanowice). Rewers kartki zawiera znaczek Deutsche Reich 5 oraz dwa datowniki pocztowe z Saarau i Badewitz. Ponadto w lewym górnym roku widnieje napis: „Postkarte Weltpostverein. Carte – Postale Union Postale Universelle”. Pocztówka została wydana przez Verlag A. Schuch, Saarau & Domanze.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka pocztowa została zakupiona od prywatnego kolekcjonera ze Świdnicy za kwotę 110,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Ewa Kaczorowska (10,00 zł), Iwona Nieradka (20,00 zł), Janusz Kluba (30,00 zł), Martyna Buchowska (20,00 zł) oraz Katarzyna Wachowiak (30,00 zł), za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1904

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

110,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl