Karta pocztowa Litho. Ingramsdorf (Imbramowice) 1900

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Litho. Ingramsdorf (Imbramowice) 1900

Pocztówka wykonana techniką litograficzną datowana jest wg stempla poczty w Ingramsdorf (w Imbramowicach) na dzień 18 sierpnia 1900 roku (Pocztówka została wysłana do Breslau (Wrocławia). Pocztówka została wydana przez A. Schuch’s Buchhandlung, Domanze u. Saarau.

Kartka przedstawia siedem obiektów znajdujących się na terenie Ingramsdorf (Imbramowic), a są nimi: Villa Pätzold (W latach 1939-1945 mieścił się tutaj kobiecy obóz Służby Pracy Rzeszy (z niem. Reichsarbeitsdienst für weibliches Jugend, w skrócie RADwJ), który oznaczono jako RADwJ Lager 8/56 Ingramsdorf), Kath. Kirche (Kościół katolicki), Evangel. Schulhaus (Szkoła ewangelicka), Postamt (Poczta), Krieger-Dankmal 1870, Gasthaus u. Ausspanong (Gospoda) oraz Bahnhof (Dworzec kolejowy).

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Litografie to jedne z najstarszych pocztówek, wydawano je do 1900 roku, dlatego też możemy twierdzić, że jesteśmy w posiadaniu jednego z ostatnich wydanych egzemplarzy! Prezentowana kartka przedstawia nocny widok na miasto, co jest bardzo rzadkie.

Kartkę pozyskano na Jeleniogórskim Jarmarku Staroci i Osobliwości za kwotę 120,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Żarowa; Małgorzata Mirek (20,00 zł), Joanna Żywioł (20,00 zł), Zbigniew Przybylski (20,00 zł), Łukasz Lisiak (20,00 zł), Helena Nycz (20,00 zł), Wojciech Majstrzyk (10,00 zł) oraz Anonimowy darczyńca (10,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Pocztówkę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Pocztówki/Fotografie”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1900

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

120,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl