Karta pocztowa Raabenber-Terrasse – Kruków 1904

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Raabenber-Terrasse - Kruków 1904

Kartka pocztowa przedstawiająca Raabenberg-Terrasse bei Saarau (Wieżę widokową na Górze Krukowskiej), datowana jest wg stempla poczty kolejowej na 25 maja 1904 rok. Drugi datownik z Leipzig (Lipsk) posiada taką samą datę co stempel kolejowy. Wież widokowa zbudowana w 1822 roku, była zwieńczeniem drogi spacerowej rozpoczynającej się przy pałacu w Zastrużu. Jej powstanie datuje się na początek XX wieku. W 1945 roku niniejsza wieża została uszkodzona w wyniku walk, a tuż po wojnie została wysadzona w powietrze.

Kartka pocztowa została zakupiona od prywatnego kolekcjonera ze Świdnicy za kwotę 107,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Katarzyna Kramarczuk (20,00 zł), Dominika Szary (20,00 zł) oraz Agnieszka i Krzysztof Hennig (67,00 zł), za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Jeszcze nie posiadamy tłumaczenia tej strony kartki pocztowej, ze względu na trudny w odczytaniu charakter pisma. Bądź cierpliwy i czekaj na przekład lub sam podejmij się wyzwania i przełóż „słów kilka” na język polski. Chcesz pomóc w tłumaczeniu ? Skontaktuj się z Nami!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1904

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

107,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl