Karta pocztowa Saarau Freiburger- u. Schweidnitzer-Strassen-Ecke 1908

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Saarau Freiburger- u. Schweidnitzer-Strassen-Ecke 1908

Przedwojenna karta pocztowa datowana wg stempla poczty w Saarau na 24 lipca 1908 roku została zaadresowana do „Posen III” (Poznań, fort 3 (?)). Pocztówka przedstawiająca skrzyżowanie ulic: Schweidnitzer strasse (ul. Świdnicka, dziś ul. Armii Krajowej) Ecke strasse (ul. Wojska Polskiego) w roli głównej z budynkiem nr 51 przy Armii Krajowej została wydana przez: Verlag. A. Schuch, Saarau.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Saarau Freiburger- u. Schweidnitzer-Strassen-Ecke 1908 (1)
Saarau Freiburger- u. Schweidnitzer-Strassen-Ecke 1908 (2)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka pocztowa została pozyskana od prywatnego kolekcjonera za kwotę 100,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Żarowa: Wojciech Majstrzyk (60,00 zł) oraz Maria Stabińska-Orman (40,00 zł). Przedwojenną kartkę pocztową można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Fotografie/Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1908

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

100,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl