Karta pocztowa Schildau Bober adresowana do Saarau 1933

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Schildau Bober adresowana do Saarau 1933

Obiegowa kartka pocztowa wysłana z Hirschberg (dziś Jelenia Góra) do Saarau (dziś Żarów), datowana jest wg stempla na 13 października 1933 roku. Kiepsko zachowana pocztówka przedstawiająca: Schildau-Boberstein i. Risengebirge m. Falkenberg (Zamek Wojanów-Bobrów – dawniej osobna wieś, dziś przysiółek w granicach wsi Wojanów [Schildau], gm. Mysłakowice, pow. Jelenia Góra.), Kirche (kościół), Schloss Schildau (zamek). Czwarty widok ze względu na zniszczenia jest niewidoczny. Pocztówka adresowana do „Fräulein Hilde (?) Pani Hilde… dalej nieczytelnie… posiada stempel „Schildau Bober” (Wojanów-Bobrów).

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

img079
img080

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Jeszcze nie posiadamy tłumaczenia tej strony kartki pocztowej. Bądź cierpliwy i czekaj na przekład lub sam podejmij się wyzwania i przełóż „słów kilka” na język polski. Chcesz pomóc w tłumaczeniu ? Skontaktuj się z Nami!

Pocztówka została znaleziona w gruzach dwóch budynków gospodarczych znajdujących się przy ul. Armii Krajowej 2. Rozbiórka ponad 120-letnich poniemieckich budynków, na wniosek wspólnoty mieszkaniowej oraz Urzędu Miejskiego w Żarowie, rozpoczęła się 31 stycznia 2018 roku i trwała do 2 lutego 2018 roku, odsłaniając obiegową kartkę pocztową datowaną wg stempla na 13 października 1933 roku, która została zaadresowana do Saarau (najprawdopodobniej na adres: Schweidnitzer Strasse 2, dziś Armii Krajowej 2).

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1933

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl