Kartka korespondencyjna Bienenzuchter Verein Saarau 1922

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kartka korespondencyjna Bienenzuchter Verein Saarau 1922

Kartka korespondencyjna (Postkarte) została wysłana z Saarau (Żarowa) do Leipzig (Lipska) 27 grudnia 1922 roku. Awers korespondencji zawiera 3 znaczki „Deutsche Reich 5” oraz 3 datowniki z poczty w Saarau. Ciekawym elementem jest stempel-znak Stowarzyszenia Pszczelarskiego z Żarowa (Bienenzuchter Verein Saarau), który w ilości dwóch sztuk znajduje się także na rewersie kartki. Tłumaczenie szczątkowe dokumentu znajduje się po lewej stronie.

Kartka pocztowa została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 4,99 EUR (21,95 PLN). Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Maria Stabińska-Orman (21,95 zł), za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Wspomnienia / Listy”.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka korespondencyjna jest trudna w tłumaczeniu ze względu na nieczytelny charakter pisma. Jednak jest to najprawdopodobniej zamówienie wysłane w 1922 roku, przez członków Stowarzyszenia, czy Związku Pszczelarzy w Żarowie, do Lipskiej Gazety Pszczelarskiej (wydawanej w Lipsku).

Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1922

TYP

Korespondencja

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

21,95 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl