Kartka korespondencyjna Vereinigte Chamottefabriken 1913

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Vereinigte Chamottefabriken 1913

Kartka korespondencyjna została wysłana 16 września 1913 roku z Vereinigte Chamottefabriken vorm. C. Kulmiz G. m. b. H. Saarau, Schles. (Zjednoczonych Zakładów Szamotowych w Żarowie) do manufaktury Carla Tcheiblera w Łodzi (w Rosji, ponieważ wtedy to polskie miasto było pod zaborem rosyjskim). Na stronie adresowej znajduje się znaczek nadania o wartości 10 pf. z pieczęcią poczty w Saarau (Żarowa), oraz na adresie odbiorcy pieczęć rosyjska z napisem m.in. Łódź (i dalej nieczytelne).

Jest to forma pocztowego wezwania do zapłaty na kwotę 4620,88 Marek. Kartkę wystawił Pan Handel, a przyjął prawdopodobnie Pan Loziński (być może świadczy o tym pieczęć na znaczku skarbowym) o wartości 5 kopiejek.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka korespondencyjna Vereinigte Chamottefabriken, została zakupiona na aukcji Allegro, za kwotę: 47,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanek Gminy Żarów: Anna Pacholak (27,00 zł) oraz Magdalena Skrzypiec (20,00 zł), za co dziękujemy! Kartka trafia na Regał pamięci do szuflady: „Wspomnienia / Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1913

TYP

Kartka korespondencyjna

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

47,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl