Kartki pamiątkowe z kościoła NSPJ w Żarowie 1967-2002

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kartki pamiątkowe z kościoła NSPJ w Żarowie 1967-2002

Zestaw kartek okolicznościowych (cegiełek), związany jest z żarowskim kościołem katolickim pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Zbiór pochodzi z lat: 1967, 1969, 1971, 1972/73, 1999 oraz 2002.

  1. „Przyszedłem, aby życie mieli”. Awers jednostronnej kartki z przełomu roku 1972/73, z życzeniami od księży żarowskich z okazji Bożego Narodzenia.
  2. „Matka Boska Nieustającej Pomocy”. Rewers kartki zawiera tekst: „Bóg zapłać za okazaną dotychczasową pomoc swojemu kościołowi parafialnemu oraz zapraszamy na poświęcenie i intronizację obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w dniu 10 września 1967 roku w kościele w Żarowie”. Pieczęć Rzymsko-Katolicki Urząd Parafialny Żarów, oraz podpis i pieczątka imienna księdza Józafa Szyca
  3. „Chrystus czeka na Ciebie. Awers jednostronnej kartki z 1971 roku, Odnowienie Misji Świętych w Żarowie w dniach 7-14 marca tegoż 1971 roku.
  4. „Pokój ludziom dobrej woli”. Kartka wydana z okazji kolędy w Żarowie, w roku 1969. Rewers kartki wydanej z okazji kolędy w Żarowie w 1969 roku. Tutaj znajduje się pieczęć ówczesnego proboszcza (w latach 1967 – 1970) żarowskiej parafii ks. Józefa Szyca. Na powyższej kartce znajduje się zdjęcie ogólne wnętrza żarowskiego kościoła, na którym widoczne są malowidła nad ołtarzem głównym i bocznymi. Nad ołtarzem głównym widzimy postaci aniołów ze skrzydłami i aureolami, oraz bliżej nieokreślonymi atrybutami. Ponadto Obraz (scenka) nad ołtarzem bocznym (lewym), przedstawia prawdopodobnie Świętą Rodzinę, oraz Trzech Królów z darami.
  5. Kartka okolicznościowa, którą otrzymaliśmy w 2 egz. dot. Bożego Narodzenia z okresu probostwa księdza Zenona Ochla.
  6. Kartka okolicznościowa wydana na Boże Narodzenie, której autorem był wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach – Krzysztof Loska. Rewers kartki zawiera opis awersu i modlitwę podpisaną ks. Piotr Moroz (Rok Pański 2002).
  7. Obrazek święty – Matka Boska z dzieciątkiem, oraz Trzej Królowie zwyczajowo przekazywany przez księży podczas wizyty duszpasterskiej. Na odwrocie podpis : ks. Zenon Ochel, kolęda 1999.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

4
2
2a
3
1
1a
5
5a
6
6a
7
7a

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Zestaw kartek okolicznościowych związany z żarowskim kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, pochodzący z lat 1967-2002, przekazali bezpłatnie na Regał pamięci: Anna i Mariusz Łuczyk, za co dziękujemy!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1967-2002

TYP

Kartki okolicznościowe

ILOŚĆ STRON

8 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl