Kartki pocztowe: Moltkestrasse und Kath. Kirche oraz Mickiewicza ok. 1910-1965

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kartki pocztowe: Moltkestrasse und Kath. Kirche oraz Mickiewicza ok 1910-1965

  1. Kartka przedstawia widok na ul. Juliusza Słowackiego oraz Kościół katolicki w Żarowie (Moltkestrasse und Kath. Kirche Saarau i. Schles.). Pocztówka nie posiada obiegu, dlatego też ciężko stwierdzić okres pochodzenia, aczkolwiek możemy wskazać wydawcę: był nim Alfred Krause, który prowadził księgarnię w Saarau. W zbiorach Regału pamięci, posiadamy już prezentowany widok.
  2. Druga kartka przedstawia widok ogólny na ul. Mickiewicza. Pocztówka pochodzi z lat 60-tych XX wieku i została wydana przez Biuro wydawnicze „Ruch”. Autorami fotografii znajdujących się na awersie są J. Korpal oraz J. Siudecki. Zobacz więcej pocztówek z lat 60-tych z Żarowa!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dwie pocztówki: Kartki pocztowe: Moltkestrasse und Kath. Kirche oraz Mickiewicza ok 1910-1965 – zostały przekazane bezpłatnie na Regał pamięci przez Panią Annę z Mrowin, za co dziękujemy!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1910-1965

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl