Kreis-Blatt z kwietnia 1902 roku również o Żarowie i okolicach

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kreis-Blatt z kwietnia 1902 roku również o Żarowie i okolicach

„Kreis-Blatt” nr 14, pochodzący z 4 kwietnia 1902 roku, to wydawany przez powiat świdnicki („Kreis Schweidnitz”) tygodnik. W gazecie znaleźć można wiele informacji dotyczących miejscowości powiatu świdnickiego, w tym miejscowości należących do obecnej Gminy Żarów. Znakomicie zachowany egzemplarz, został przekazany na Regał pamięci przez Pana Krzysztofa Bawolskiego! Dziękujemy za wsparcie!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
1 (1)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Na stronie tytułowej możemy odszukać fragment artykułu nr 193, dotyczący awansu Inspektora Gospodarczego na na stanowisko arbitra do spraw rozjemczych (Schidsmann) w Krukowie (Raaben).

W artykule nr 201 zawarto informację o planach przeprowadzenia w maju i czerwcu 1902 roku na terenie powiatu świdnickiego oceny przydatności bydła do hodowli. W punkcie „d” wymieniono m. in. miejscowości z terenu dzisiejszej Gminy Żarów : Würben (Wierzbna), Gohlitsch (Gołaszyce), Schönfeld (Siedlimowice), Hohen-Poseriz (Pożarzysko), Ingramsdorf (Imbramowice), Klein-Merzdorf (Marcinowiczki), Raaben (Kruków), Tarnau (Tarnawa), Conradswaldau (Mrowiny), Saarau (Żarów), Kallendorf (Klano) i Eckersdorf (Bożanów)…

Strona 5 (właściwa 56)  wymienione miejscowości w których zapowiedziano spotkania drużyn. W punkcie 4 opisano terminy spotkań w Żarowie.

Na końcu wezwania drużyn znajdują się wytyczne odnośnie stawiennictwa na spotkaniach drużyn. Poza tym, że wszyscy zobowiązani są do przyniesienia stosownych dokumentów, ekwipunku i ubrania, zastrzega się, że wszyscy powinni mieć czyste nogi…

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1902

TYP

Gazeta

ILOŚĆ STRON

8 stron

TŁUMACZENIE

Krzysztof Bawolski

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl