Nie otwarta korespondencja Żarów-Łódź „Karuzela” 1960

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Nie otwarta korespondencja Żarów-Łódź "Karuzela" 1960

Korespondencja wysłana wg stempla poczty w Żarowie 19 lipca 1960 roku do Łodzi (ul. Piotrowska 96). List został nadany przez Fryderyka Stączka zamieszkałego przy ul. Armii Czerwonej 63/12 w Żarowie do czasopisma „Karuzela”. W środku koperty znajduje się list, który nigdy nie został przeczytany, ponieważ koperta jest w dalszym ciągu zaklejona. Uważamy że jego treść powinna pozostać tajemnicą!

„Karuzela” była dwutygodnikiem satyrycznym wydawanym od 1957 roku do początku lat 90-tych XX wieku w Łodzi.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1 (1)
1 (2)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Korespondencja została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY  za kwotę: 30,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Żarowa, Robert Kwiecień, dziękujemy za wsparcie! Obwolutę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Wspomnienia/Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1960

TYP

Korespondencja

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

30,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl