Obwoluta listu Pożarzysko-Domanice 1952

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Obwoluta listu Pożarzysko-Domanice 1952

Obwoluta listu adresowana przez Alfreda Kajfasza z miejscowości Czarne k/ Szczecinka, do Pożarzyska (Poczta Domanice, powiat Świdnica, województwo Wrocław). Odbiorcą korespondencji był Piotr Kajfasz. Wg stempla poczty Domanicach (?) list został wysłany 27 maja 1952 roku.

Obwoluta posiada dwa znaczki: „Poczta Polska, o nominale 30 gr z wizerunkiem: towarzysza Bolesława Bieruta” została znaleziona przy okazji prac związanych z konserwacją-naprawą poddasza budynku nr 6 w Pożarzysku.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Obwolutę (w kiepskim stanie) datowaną na 1952 rok, przekazała „ze swoich skarbów” bezpłatnie na Regał pamięci, 11-letnia mieszkanka Pożarzyska: Oliwia Brańka (uczennicę Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach). Jesteśmy pod wielkim wrażeniem postawy Oliwii! Obwoluta trafia na Regał Pamięci do szuflady: „Wspomnienia / Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1952

TYP

Obwoluta

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl