Obwoluta listu Raupach & Wuttge adresowana do Saarau 1923

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Obwoluta listu Raupach & Wuttge adresowana do Saarau 1923

Obwoluta listu wg stempla poczty w Breslau (Wrocław) datowana jest na 2 sierpnia 1923 rok. Korespondencja posiada znaczek Deutsches Reich 1000 MARK ze stemplem: „Breslauer Herbstmesse 2.-5 Sept. 1923” (Wrocławskie Targi Jesienne, które odbyły się w dniach 2-5 sierpnia 1923 roku).

Nadawcą korespondencji była firma: Raupach & Wuttge, Breslau 3, Neue Graupenstrasse 11, a odbiorcą Gustav Paetzold (?) z Saarau. Paetzold prowadził działalność w zakresie handlu hurtowego art. kolonialnymi przy dzisiejszej ul. Sikorskiego od 1865 roku. 

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Obwoluta listu została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY  za kwotę: 30,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Gminy Żarów, Ewa Wołek dziękujemy za wsparcie! Obwolutę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Wspomnienia/Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1923

TYP

Obwoluta listu

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

30,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl