Obwoluta Marienhutte Chemische Fabrik Silesia XIX wiek

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Obwoluta Marienhutte Chemische Fabrik Silesia XIX wiek

Obwoluta Ida und Marienhutte Chemische Fabrik Silesia datowana jest na XIX wiek, a świadczyć może o tym znaczek z V wydania (1861-1868). Znaczek posiada prostokątny stempel poczty w Saarau (Żarów) nadane 22 maja w godzinach porannych (7-8A). Koperta adresowana była do: „T. A. Zobel” Görlitz (Zgorzelec). W części nadawczej znajduje się owalny stempel z napisem: „Ida und Marienhutte Stastion Saarau – Chemische Fabrik Silesia – in Schlesien”.

Rewers obwoluty listu posiada ślad po pieczęci (która została) przy otworzeniu koperty wycięta oraz stempel: „Ausg. 23/5 Nr 1”

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
1a

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Obwoluta listu C. Kulmiz Ida und Marienhutte datowana na XIX wiek, została zakupione na zagranicznej aukcji e-Bay za kwotę: 30,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: Łukasz Lisiak (30,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Unikatowe obwoluty można oglądać na Regale pamięci w szufladzie „Wspomnienia-Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

XIX wiek

TYP

Obwoluta

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

30,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl