Osiedle Piastów w Żarowie lata 70-80-te

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Osiedle Piastów w Żarowie w latach 70-80 XX wieku

  1. Ognisko z pieczeniem kiełbasek na dawnym boisku przy Osiedlu Piastów w Żarowie, przełom lat 70-tych i 80-tych. Okoliczności bliżej nieznane.
  2. Msza polowa na dawnym boisku przy Osiedlu Piastów w Żarowie, przełom lat 70-tych i 80-tych. Ksiądz siedzący po lewej to wikariusz Stanisław Wróbel z żarowskiej parafii w latach 1975-1981, pozostali nieznani. Uroczystość nieznana.
  3. Msza polowa na dawnym boisku przy Osiedlu Piastów w Żarowie, przełom lat 70-tych i 80-tych. Ksiądz wikariusz Stanisław Wróbel udziela komunii świętej wiernym. Uroczystość nieznana… W tle widać bramkę, za którą dziś znajduje się plac zabaw, Orlik i Gimnazjum…
  4. Orkiestra dęta Dolnośląskich Zakładów Chemicznych „Organika” z Żarowa, grająca podczas mszy polowej na dawnym boisku przy Osiedlu Piastów w Żarowie, przełom lat 70-tych i 80-tych. Uroczystość nieznana…
  5. Orkiestra dęta Dolnośląskich Zakładów Chemicznych „Organika” z Żarowa.
  6. Bliżej nieokreślona uroczystość na żarowskim, nieistniejącym już boisku przy Osiedlu Piastów w Żarowie.
  7. Dziewczyna pozująca na tle szybowca Czapla, na Osiedlu Piastów w Żarowie. Sam szybowiec jest nieco przysłonięty, ale przyjrzeć się można dokładniej konstrukcji podtrzymującej go, oraz rozszyfrować z dużą dokładnością numer rejestracyjny : SP-1691.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4
5
6
7

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

To dzięki Wam rozrasta się Regał pamięci ze swoimi zasobami. Wszystkie zdjęcia opublikowane w tym wpisie najpierw znalazły się w Cyfrowym Archiwum Lokalnym Miasta i Gminy Żarów, a następnie Pan Michał Poleszczuk, przekazał je bezpłatnie na Regał pamięci, za co dziękujemy. Więcej o pozyskanych fotografiach można przeczytać na stronie Stowarzyszenia Labiryntarium.pl

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

Lata 70-80 XX wieku

TYP

Zdjęcia

ILOŚĆ STRON

7 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl