Pocztówki okolicznościowe adresowane do Saarau 1898

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Pocztówki okolicznościowe adresowane do Saarau 1898

  1. Pocztówka okolicznościowa Fröhliche Weihnachten (Wesołych Świąt) adresowana do Saarau (Żarowa). Wg stempla poczty kartka dotarła do Saarau 2 grudnia 1898 do adresata o nazwisku Rücker. Pocztówka nieposiadająca znaczka została wydana przez: Verlag: Regel & Krug Lepzig (Lipsk).
  2. Pocztówka „München – Hopfen Malz Gott erhalts” (Monachium – Chmiel i słód Boże zachowaj). Kartka została wysłana z Buchloe (miasto w południowych Niemczech, w kraju związkowym Bawaria) do Saarau (Żarowa). Wg stempla poczty kartka dotarła do Saarau 12 lipca 1898 na nazwisko Rücker. Wg ksiąg adresowych z okresu 1929-1942 Hildegard Rücker mieszkał na Schweidnitzer Str. 39, natomiast Pauline Rücker  mieszkała Schweidnitzer Straße 17 (ul. Świdnicka, dziś Armii Krajowej). Pocztówka posiada znaczek 5 Pfening Bayern.

Od 1886 r. Osvald Rücker był nauczycielem w szkole ewangelickiej (obecnie budynek przy ul. Szkolnej), a później także jej dyrektorem.

Zbigniew Malicki

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Pocztówka świąteczna Inicjatywa B (1)
Pocztówka świąteczna Inicjatywa B (1b)
Pocztówka świąteczna Inicjatywa B (2)
Pocztówka świąteczna Inicjatywa B (2b)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Pocztówki okolicznościowe pozyskano na zagranicznej aukcji e-BAY, za ktotę: 40,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie Macieja Wabika (40,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Pocztówki można oglądać na Regale pamięci w szufladzie: „Pocztówki/Fotografie”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1898

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

40,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl