Projekt przepompowni osadów w DZCh „Organika” z początku lat 60-tych

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Projekt przepompowni osadów w DZCh Organika z początku lat 60-tych

Teczka zawierająca projekt przepompowni osadów centralnej oczyszczalni ścieków w Dolnośląskich Zakładach Chemicznych „Organika” z początku lat 60-tych XX wieku. Zawartość to zestaw poniżej prezentowanych dokumentów i rysunków. Wykonawcą projektu jest Biuro Badawczo Projektowe Gospodarki Wodnej i Ściekowej Przemysłu Chemicznego „BIPROWOD” z Warszawy.

  1. Wewnętrzna strona okładki z naklejonym dokumentem datowanym 17.08 1963 od Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do Biura Badawczo-Projektowego Gospodarki Wodnej i Ściekowej Przemysłu Chemicznego „Biprowod”.
  2.  Kolejne pismo datowane na 23 września 1963 roku z Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Świdnicy do Dolnośląskich Zakładów Chemicznych w Żarowie.
  3. Kolejne pismo Biura Badawczo-Projektowego Gospodarki Wodnej i Ściekowej – Karta Wskaźnikowa Projektu, zatwierdzona do wykonania przez DZCh Organika w dniu 5 listopada 1964 roku.
  4.  Złożony rysunek techniczny – Stacja mleka wapiennego i pompowni, sytuacja i orientacja.
  5. Dodatkowo luzem włożono do teczki czterostronicowy dokument z opisem zawartości projektu.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

organika_projekt_oczyszczalnia (1)
organika_projekt_oczyszczalnia (2)
organika_projekt_oczyszczalnia (3)
organika_projekt_oczyszczalnia (4)
organika_projekt_oczyszczalnia (5)
organika_projekt_oczyszczalnia (6)
organika_projekt_oczyszczalnia (7)
organika_projekt_oczyszczalnia (8)
organika_projekt_oczyszczalnia (9)
organika_projekt_oczyszczalnia (10)
organika_projekt_oczyszczalnia (11)
organika_projekt_oczyszczalnia (12)
organika_projekt_oczyszczalnia (13)
organika_projekt_oczyszczalnia (14)
organika_projekt_oczyszczalnia (15)
organika_projekt_oczyszczalnia (16)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Projekt przepompowni osadów w DZCh „Organika” z początku lat 60-tych przekazał bezpłatnie na Regał pamięci, Pan Maciej Wabik, za co dziękujemy!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1960-1969

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

16 stron

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl