Projekty schronów dla DZCH Organika 1986

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Projekty schronów dla DZCH Organika 1986

Dwa projekty (rysunki techniczne) szczelin – ukryć zabezpieczających dla 25 i 50 osób, wykonane w 1986 roku przez konstruktora Dolnośląskich Zakładów Chemicznych „Organika” – Zbigniewa Głockiego, na podstawie katalogu „Przykładowych rozwiązań budowli ochronnych, studni, oraz punktów odkażania i dezaktywacji”, który także jest częścią niniejszej darowizny.

  1. Katalog przykładowych rozwiązań budowli ochronnych, studni, oraz punktów odkażania i dezaktywacji, wydany w Warszawie w 1981 roku. W katalogu znajduje się 79 przykładów zabezpieczeń – schronów typu I, II i III i przed opadem radioaktywnym w konfiguracjach dla 7 do nawet 200 osób!
  2. Projekt szczeliny – ukrycia zabezpieczającego dla 25 osób, dotyczy konstrukcji z drewna kantowego i desek w skali 1 : 50.
  3. Projekt szczeliny – ukrycia zabezpieczającego dla 50 osób, dotyczy konstrukcji z drewna kantowego i desek w skali 1 : 50.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

darowizna46 (3)
darowizna46 (2)
darowizna46 (1)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dokumenty przekazał bezpłatnie na Regał pamięci Pan Maciej Wabik, za co dziękujemy. Projekty schronów DZCH, można oglądać w szufladzie „Mapy / Dokumenty”, natomiast więcej informacji można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Labiryntarium.pl

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1986

TYP

Projekt

ILOŚĆ STRON

2 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl