Przedwojenne pocztówki okolicznościowe Domanice 1906-1915

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Przedwojenne pocztówki okolicznościowe Domanice 1906-1915

Prezentowane pocztówki związane są z najbliższym otoczeniem Gminy Żarów, a dokładniej dotyczą Domanic (Domanze), do których i z których adresowana jest korespondencja.

  1. Pocztówka 1: Awers – Wilhelm II Hohenzollern wraz z żoną Augustą Wiktorią. Rewers brak znaczka i pieczęci poczty nadania, adres odbiorcy i pieczęć odbiorcza wskazuje na Domanice.
  2. Pocztówka 2: Awers – Wilhelm II Hohenzollern wraz z żoną Augustą Wiktorią. Rewers znaczek i pieczęć poczty nadania Berlin, adres odbiorcy wskazuje na Domanice.
  3. Pocztówka 3: Awers – Cesarzowa Augusta Wiktoria. Rewers – znaczek i pieczęć poczty nadania Berlin, adres odbiorcy wskazuje na Domanice.
  4. Pocztówka 4: Awers, życzenia Bożonarodzeniowe. Rewers bez obiegu.
  5. Pocztówka 5: Awers, życzenia noworoczne, para, oraz kalendarz z cyfrą 1. Rewers bez znaczka i z nieczytelnym stemplem poczty nadania, adres odbiorcy najprawdopodobniej Domanice, pocztówka była naklejona na ścianę, bądź wklejona do albumu, stąd ślady po wydarciu.Dwie pocztówki : Wilhelm II Hohenzollern, z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, margrabia Brandenburgii, burgrabia Norymbergi, hrabia Hohenzollern, etc. suweren i wielki książę Śląska oraz hrabstwa kłodzkiego, wielki książę Poznania, etc. panujący w latach od 1888 do 1918, wraz z żoną Augustą Wiktorią. Pocztówki tego typu mogły być wydawane w związku z kolejnymi jubileuszami dotyczącymi pary cesarskiej : koronacja, zaślubiny, urodziny cesarza lub cesarzowej ect.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
1a
2
2a
3
3a
4
4a
5
5a

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Darowiznę bezpłatnie na Regał pamięci, przekazała Pani Anna z Mrowin. Są to  pamiątki zgromadzone przez nieżyjącego już, byłego pracownika żarowskiej Szamotowni, Pana Stanisława Białka, dziękujemy serdecznie za wsparcie! Pocztówki trafiają na Regał pamięci do szuflady: „Pocztówki / Fotografie”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1906-1915

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

5 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl