Reklama Vereinigte Chamottefabriken vormals C. Kulmiz 1904

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Reklama Vereinigte Chamottefabriken vormals C. Kulmiz 1904

Folder reklamowy: „Reklama Vereinigte Chamottefabriken vormals C. Kulmiz” (Zjednoczonych Fabryk Szamotowych dawniej C. Kulmiz Spółka z o. o.), datowany jest na rok 1904 i składa się z 8 stron.

Są to „ogólne objaśnienia do najczęściej używanych wyrobów szamotowych” produkowanych przez główną fabrykę w Żarowie (założoną 1850) i dwie fabryki filialne w Markt-Redwitz w Bawarii (1899) i w Halbstadt w płn. Czechach (1889), a ściślej mówiąc szczegółowa oferta cenowa uwzględniająca jakość wyrobów w zależności od ich zastosowania. Jak widać roczna wydajność wynosiła na początku XX w. 120 mln. kg formowanych i wypalanych wyrobów szamotowych i dynasowych.

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Aby pobrać zdigitalizowany, kompletny dokument skontaktuj się z organizatorami!

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4
5

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Reklama została przekazana bezpłatnie na Regał Pamięci przez Pana Andrzeja Bielca, za co dziękujemy! Dokument trafia do szuflady: „Gazety / Reklamy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1904

TYP

Reklama

ILOŚĆ STRON

8 str.

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl