Saarauer Braunkohlen-Werke oraz C. Kulmiz Maschinen-Fabrik

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Saarauer Braunkohlen-Werke oraz C. Kulmiz Maschinen-Fabrik

Prezentujemy zakupione reklamy: ”Maschinen-fabrik” z 1908 roku dot. żarowskiego przemysłu, pozyskane na zagranicznej aukcji e-Bay za kwotę 19,49 Euro = 89,81 zł). Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów, Maciej Wu (60,00 zł), Iwona Nieradka (29,81 zł) dziękujemy za wsparcie!

Oraz reklamy: ”Saarauer Braunkohlen-Werke” z 1908 roku dot. żarowskiego przemysłu, pozyskane na zagranicznej aukcji e-Bay za kwotę 19,49 Euro = 89,81 zł). Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów, Maciej Wu (40,00 zł), Tomasz Nycz (20,00 zł), Iwona Nieradka (29,81 zł) dziękujemy za wsparcie! Reklamy końcem stycznia 2017 roku będzie można podziwiać na Naszym regale pamięci i tu: na www.bibliotekadziedzictwa.pl

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

„[…] Skonsolidowane Żarowskie Zakłady Węgla Brunatnego
Saarau, Pruski Śląsk
Poczta i stacja kolejowa: Saarau
Telefon: Biuro Saarau nr 27. Adres telegraficzny: Consolidirte Saarau
Produkty z węgla brunatnego na opał i dla przemysłu.
Węgiel brunatny niesortowany i przesiany
Brykiet salonowy i przemysłowy”

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1908

TYP

Reklama

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

179,62 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl