„Solidarność Ziemi Żarowskiej” numer 4 1989

Poznaj kolejny dokument, który buduje Społeczne Archiwum mieszkańców Ziemi Żarowskiej. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane oraz opisane.

"Solidarność Ziemi Żarowskiej" numer 4 1989

Gazeta „Solidarność Ziemi Żarowskiej” wg stopki redakcyjnej została wydana 18 września 1989 roku. W numerze 4 znalazły się artykuły: „Nowe ekonomiczne myślenie”, „NSZZ 'Solidarność’ Rolników Indywidualnych”, „Samorząd pracowniczy DZCH”, „Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej”, „Żarowskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych”.

Czterostronicowe wydanie jest częścią 16 egzemplarzy gazety wydawanej  od 21.07.1989 roku do 27.06.1990 roku przez lokalnych działaczy „Solidarności”. Wśród zbiorów „Biblioteki Dziedzictwa” znajduje się kolekcja już 15 gazet (nie posiadamy numeru 3; jeśli ktoś z Państwa mógłby uzupełnić Nasz zbiór prosimy o kontakt).

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Solidarność Ziemi Żarowskiej numer 4 1989 (1)
Solidarność Ziemi Żarowskiej numer 4 1989 (2)
Solidarność Ziemi Żarowskiej numer 4 1989 (3)
Solidarność Ziemi Żarowskiej numer 4 1989 (4)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Gazeta została przekazana bezpłatnie na Regał Pamięci przez Beatę Płusa, za co dziękujemy! Broszurę informacyjną można oglądać na Regale Pamięci w szufladzie: „Gazety / Reklamy”.

Wiadomość dla osób niemieckojęzycznych

Sehr geehrte Damen und Herren,

herzlich willkommen auf der Webseite „Bibliothek des Erbes des Saarauer Landes”. Wir sind eine Gruppe junger Leute aus der Stadt Saarau/Zarow und Umgebung. Wir möchten die Geschichte unserer Stadt und Region Saarau/Zarow bewahren. Alles was wir sammeln präsentieren wir im Internet, damit dieses Material erhalten bleibt und für jedermann zugänglich ist. Unsere Homepage hat einen nichtkommerziellen Charakter. Wir suchen Informationen und Material zur Geschichte der Stadt und des Umlandes. Interessiert sind wir an Ansichtskarten, Landkarten, Fotos, Briefbögen, Werbematerial und allem was in Verbindung zur Geschichte unserer Stadt steht. Wir sind sehr an Kontakt zu ehemaligen Saarauern oder deren Nachkommen interessiert. Wir laden alle Interessierten zu einer fruchtbaren Zusammenarbeit ein.

Wenn Sie sind im Besitz solcher gesuchten Informationen oder Materialien sind, dann bitten wir Sie mit uns Kontakt aufzunehmen. e-Mail-Adresse: kontakt@inicjatywab.pl

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej.

ROK

1989

TYP

Gazeta

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

ILOŚĆ STRON / SZTUK

1 szt.

DIGITALIZACJA

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl