Świadectwo szkolne mieszkańca Laasan 1896

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Świadectwo szkolne mieszkańca Laasan 1896

Świadectwo ukończenia szkoły przez Paula Sauera, urodzonego: 18 lutego 1882 roku w Łażanach (Laasan, powiat Strzegom), który rozpoczął naukę 28 marca 1888 roku w Łażanach. Opuścił szkołę po wypełnieniu zgodnie z prawem obowiązku szkolnego.

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie osiągnięć Paula Sauera:

Pilność i zachowanie: dobre
Uczęszczanie do szkoły: regularne
Poprzednia szkoła: –
Inne oceny: religia, czytanie, gramatyka, ortografia, kaligrafia, rachowanie, geometria, rysowanie, geografia, historia, historia naturalna, nauki przyrodnicze, śpiew, gimnastyka: dobre

I dalej…

Zaświadcza się wyżej wymienionemu uczniowi, że tenże został wykreślony z tutejszego rejestru uczniów. Łażany, 28 marca 1896 r. Podpisy nauczycieli: Burkert, Klose. Poświadczył 28 marca 1896 r. w Piotrowicach inspektor szkolny Kluge.

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dokument: świadectwo szkolne mieszkańca Laasan (dziś Łażany) datowane na rok 1896, zostało zakupione na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 25,98 zł. Zakup bym możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Gminy Żarów, która chce zachować anonimowość, dziękujemy za wsparcie. Wyjątkowy dokument trafia na Regał pamięci!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1896

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

25,98 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl