Szkice koncepcyjne Ryszarda Waldemara Zamorskiego – „AKT” ok. 1970

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Szkice koncepcyjne Ryszarda Waldemara Zamorskiego - "AKT" ok. 1970

Prezentowany eksponat to rysunki koncepcyjne autorstwa Ryszarda Waldemara Zamorskiego, autora wałbrzyskiej i żarowskiej rzeźby „Akt”, która została stworzona w latach 70-tych XX wieku. Szkice projektowe przedstawiają w różnej perspektywie „Nagą Pannę” (odpowiedniczkę rzeźby wałbrzyskiej – „Mokrej Panny”), która odręcznie narysowana widnieje na 6 stronach; 3 kartek szkicownika artysty.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4
5
6

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Szkice koncepcyjne dot. rzeźby „Akt” pochodzące z lat 70-tych XX wieku, przekazał bezpłatnie na Regał pamięci, Pan Jan Zamorski – za co dziękujemy. Rysunki można znaleźć w szufladzie: „Gazety oraz Reklamy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1970

TYP

Rysunki

ILOŚĆ STRON

3 kartki

TŁUMACZENIE

Nie wymaga

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl