Trzy znaczki z datownikiem Saarau XIX wiek

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Trzy znaczki z datownikiem Saarau XIX wiek

  1. Znaczek Norddeutscher Postbezirk – o nominale Ein Groschen, posiada prostokątny stempel z nazwą miejscowości Saarau (Żarów) oraz dzień i miesiąc oraz czas nadania: 4 grudnia w godzinach 2-3 (popołudniu).
  2. Dwa znaczki owalne pochodzą najprawdopodobniej z V wydania (1861-1868). Pierwszy brązowy o nominale 3 Sgr, a drugi niebieski o nominale 2 Sgr. Znaczki posiadają prostokątny stempel poczty w Saarau (Żarów) nadane 1 listopada w godzinach porannych (7-8A).

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Trzy znaczki z datownikiem Saarau, zostały zakupione na zagranicznej aukcji e-bay za kwotę: 90,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Żarowa: Agnieszka i Krzysztof Hennig – dziękujemy za wsparcie! Znaczki trafiają do klasera, który znajduje się na półce Regału pamięci! Zobacz także inne znaczki, które budują Naszą kolekcję!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

XX wiek

TYP

Znaczek

ILOŚĆ STRON

3 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

90,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl