Zdjęcie Chłopca Georga Daslera 1919-1945

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Zdjęcie Chłopca Georga Daslera 1919-1945

Kolejnej w kolekcji zdjęcie wykonane przez przedwojennego, żarowskiego fotografika: Georga Daslera. Zdjęcie typu CDV (forma wizytówkowa), pochodzi najprawdopodobniej z okresu 1919-1945 i zostało wykonane w Atelier autora, które mieściło się przy Moltke-Strasse 3 (dziś ul. Słowackiego 3). Na fotografii znajduje się nieznany nam chłopiec…

Rewers zawiera następujące informacje: „Georg Dasler – Photogr. Atelier, Saarau i. Schl., Moltke-Str 3., oraz napis: Die Platte bleibt fur Nachbestellungen reservit. Vergrosserungen nach jedem Bilde bis Lebensgrosse in sauberer Ausfuhrung”.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

img286
img287

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Zdjęcie pochodzi najprawdopodobniej z okresu 1919-1945 i zostało wykonane w zakładzie fotografika przy Moltke Strasse 3 (dziś ul. Słowackiego w Żarowie). Zdjęcie zostało zakupione na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę: 40,84 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Gminy Żarów: Łukasz Lisiak, dziękujemy za pomoc w zakupie! Zdjęcie trafia do szuflady: „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1919-1945

TYP

Zdjęcie

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

40,84 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl