Zjednoczone Fabryki Szamotowe 1850

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Reklama z 1850 roku: Zjednoczone Fabryki Szamotowe

Kolejny zakup w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów to unikatowa reklama „Zjednoczonych Fabryk Szamotowych” pochodząca z magazynu reklamowego. Druk reklamowy datowany jest na 1850 rok.

Reklamę pozyskano na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę: 6,90 Euro (30,64 PLN). Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanek Gminy Żarów: Ewa Wołek (15,00 zł), Iwona Nieradka (15,64 zł) – dziękujemy za wsparcie!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Zjednoczone Fabryki Szamotowe (dawniej C. Kulmiz) Sp. z o.o.
Fabryka macierzysta Saarau. Pruski Śląsk. Założona w 1850 r.
Fabryki filialne: Markt-Redwitz (Bawaria), Halbstadt (Czechy).
Premiowane na licznych wystawach. Ognioodporne produkty wszystkich rodzajów, wysoko zasadowe cegły szamotowe, kształtki dynasowe, cegły kwasoodporne, kształtki izolacyjne, retorty, mufle, zaprawy szamotowe.
Kompletna dostawa wszystkich urządzeń piecowych i palenisk zgodnie z rysunkiem, uruchamianie pieców retortowych, wapiennych itp.
Urządzenia piecowe dla przemysłu ceramicznego, chemicznego, szklarskiego, cementowni i hutnictwa. Na życzenie klienta stawiamy do dyspozycji solidnych murarzy szamotowych. Najlepsze gliny ognioodporne, portowe, osłonowe, muflowe, kaolin. Roczna zdolność produkcji ok. 120 milionów kilogramów uformowanych wypalonych wyrobów szamotowych. Aktualne zatrudnionych ok. 1 500 robotników.

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1850

TYP

Reklama

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

30,64 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl