Abkehr-Schein. 1910

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Abkehr-Schein. 1910

Podczas „Otwarcia regału pamięci” otrzymaliśmy prezent od Marka Wąsowskiego; pasjonata lokalnej historii. Abkehr-Schein. z 1910 roku, to nic innego jak zaświadczenie o zwolnieniu z pracy Paula Kappelta z Borzygniewu, który pracował w żarowskich Zakładach Górniczych Węgla Brunatnego, o których pisaliśmy w publikacji dot. reklamy Saarauer Braunkohlen-Werke. Dokument mający ponad 100 lat posiada ciekawy znak wodny, który jest niewidoczny w kopii elektronicznej, dlatego też zachęcamy do odwiedzenia regału pamięci w żarowskiej bibliotece, aby na żywo obejrzeć niniejsze zaświadczenie.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Zaświadczenie o zwolnieniu z pracy

Niniejszym zaświadcza się wozakowi Paulowi Kappeltowi z Borzygniewu, że tenże pracował u nas od 3 grudnia 1909 do 19 marca 1910. W tym czasie był członkiem kasy emerytalnej i kasy chorych Dolnośląskiego Bractwa Górniczego w Wałbrzychu.

Saarau, 19 marca 1910

Skonsolidowane Żarowskie Zakłady Górnicze Węgla Brunatnego

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1910

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl