Brief C. Kulmiz – Ida- u. Marienhütte 1864

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Brief C. Kulmiz - Ida- u. Marienhütte 1864

Korespondencja z 3 grudnia 1864 roku została wysłana z Ida- u. Marienhütte przez Carla Friedricha Kulmiza do „Królewskiej Prześwietnej Dyrekcji Towarzystwa ds. Handlu Morskiego” w Berlinie (w tym czasie spółka była bankiem państwowym).

Zbigniew Malicki

Na list składa się pismo spisane przez C. Kulmiza (na papierze imiennym, firmowym z hot-stampingiem używanym do uszlachetniania druku) z prośbą o zapłatę wekslem za dostarczony towar oraz odpowiedź, która w znacznej części pozostaje nie przetłumaczona.

W części adresowej znajduje się nazwa odbiorcy oraz dwa stemple: poczty w Saarau, z datą 3.12 (w godzinach porannych: 7-8N) oraz owalny stempel z napisem „C. Kulmiz Ida u. Marienhütte bei Saarau” (koło Żarowa). Na odwrocie znajduje się stempel odbiorczy: Ausg 7-8M – z datą odbioru na 4 grudnia i ślad po pieczęci zabezpieczającej korespondencję.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Brief C. Kulmiz – Ida- u. Marienhütte 1864
Brief C. Kulmiz – Ida- u. Marienhütte 1864 (2)
Brief C. Kulmiz – Ida- u. Marienhütte 1864 (3)
Brief C. Kulmiz – Ida- u. Marienhütte 1864 (4)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

List został pozyskany od prywatnego kolekcjonera za kwotę 80,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie: Małgorzaty Niewady (80,00 zł), za co dziękujemy! Przedwojenną korespondencję można oglądać na Regale pamięci w szufladzie: „Wspomnienia / Listy”.

Wiadomość dla osób niemieckojęzycznych

Sehr geehrte Damen und Herren,

herzlich willkommen auf der Webseite „Bibliothek des Erbes des Saarauer Landes”. Wir sind eine Gruppe junger Leute aus der Stadt Saarau/Zarow und Umgebung. Wir möchten die Geschichte unserer Stadt und Region Saarau/Zarow bewahren. Alles was wir sammeln präsentieren wir im Internet, damit dieses Material erhalten bleibt und für jedermann zugänglich ist. Unsere Homepage hat einen nichtkommerziellen Charakter. Wir suchen Informationen und Material zur Geschichte der Stadt und des Umlandes. Interessiert sind wir an Ansichtskarten, Landkarten, Fotos, Briefbögen, Werbematerial und allem was in Verbindung zur Geschichte unserer Stadt steht. Wir sind sehr an Kontakt zu ehemaligen Saarauern oder deren Nachkommen interessiert. Wir laden alle Interessierten zu einer fruchtbaren Zusammenarbeit ein.

Wenn Sie sind im Besitz solcher gesuchten Informationen oder Materialien sind, dann bitten wir Sie mit uns Kontakt aufzunehmen. e-Mail-Adresse: kontakt@inicjatywab.pl

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej.

ROK

1864

TYP

List

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

ILOŚĆ STRON / SZTUK

1 szt.

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

80 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl