Fotografie Paula Wenzela Saarau ok. 1910

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Fotografie Paula Wenzela Saarau ok. 1910

Dwa zdjęcia fotografa: Paula Wenzela wydane w formie CDV (kartonik, atelier – wykonane w studiu fotograficznym) datowane są na ok. 1910.

Fotografie Paula Wenzela wykonana w photograph. atelier w Saarau i/Schl. Zdjęcie przedstawia nieznane nam osoby, być może mieszkańców dawnego Żarowa. Rewers zdjęcia CDV zawiera ornament z informacją, że portret został wykonany w atelier oraz napis: „Platten  bleiben reservirt” (płytki pozostają zachowane, a chodzi tu o negatywy).

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
1b
2
2b

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dwie fotografie pochodzące z atelier żarowskiego fotografa Paula Wenzela zostały zakupione od prywatnego kolekcjonera za kwotę: 100,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: Dorota Kutołowska (20,00 zł), Iwona Nieradka (30,00), Maciej Wabik (20,00) oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl (30,00 zł), za co dziękujemy! Zdjęcia trafiają na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1910

TYP

Fotografia

ILOŚĆ STRON

2 szt.

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

100,00 zł

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl