Fotografie rodzinne z lat 60-70-tych XX wieku Żarów

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Fotografie rodzinne z lat 60-70-tych XX wieku Żarów

Prezentowane fotografie pochodzą wg opisów na rewersie z lat 60-70-tych XX wieku i przedstawiają wydarzenia z Żarowa:

  1. Pierwszy blok zdjęć przedstawia orszak pogrzebowy w Żarowie z lat 60-tych XX wieku. Na zdjęciu kareta z zaprzęgiem konnym oraz kondukt żałobny, w tle widoczny budynek kina „Świt”. Drugie zdjęcie przedstawia ten sam orszak na skrzyżowaniu ul. Dworcowej, Armii Czerwonej i Mickiewicza na tle nieistniejącego „Domu Książki” i sklepu z warzywami. Trzecie zdjęcie to orszak pogrzebowy w zbliżeniu na drodze polnej, w nieznanej lokalizacji.
  2. Drugi blok zdjęć personel żarowskiego Szpitala w pochodzie pierwszo-majowym w Żarowie. Jeden z transparentów posiada napis: „Precz z atomem, bronią masowej zagłady”.
  3. Młodzi mężczyźni z konikiem fotografa Józefa Babica na skwerku (vis-a-vis zakładu fotograficznego; dziś parking) przy ul. Mickiewicza w Żarowie.
  4. Zdjęcie rodzinne z lat 70-tych XX wieku w żarowskim Parku miejskim, przy tzw. skałce.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4
5

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Fotografie z lat 60-70-tych XX wieku, najpierw do Cyfrowego Archiwum Lokalnego Ziemi Żarowskiej w postaci zeskanowanych plików, a później w formie bezpłatnej darowizny na Regał pamięci przekazał mieszkaniec Żarowa, który chce pozostać anonimowy. Zdjęcia trafiają do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

lata 60-70 XX wieku

TYP

Fotografie

ILOŚĆ STRON

7 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl